Теплий монтаж або монтаж по ДСТУ

Стандартпоширюється на вікна та двері, що улаштовують у будинках будь-якого призначення (житлові, громадські, приватної забудови, складські,виробничітощо) відповідно до вимог ДБНВ.2.2-15, ДБН 363, СНиП 2.09.02, ДБНВ.2.2-1, ДБНВ.2.2-3, ДБНВ.2.2-4, ДБНВ.2.2-9, ДБНВ.2.2-10, ДБНВ.2.2.-15, СНиП 2.09.04 та інших нормативних документів.

Теплий монтаж вікон – це спосіб монтажу, при якому забезпечуються максимально можливі терміни служби монтажного шва, його максимальна герметичність і теплоізоляція. Місце з’єднання стіни і вікна є найслабшим місцем в ізоляції будівлі, вразливим для втрати тепла і накопичення вологи. Основні  претензій до якості робіт віконних компаній пов’язане саме з монтажними швами. Некваліфікований монтаж створює значні втрати тепла по периметру конструкції і призводить до руйнування монтажного шва за короткий період часу. Тому монтажні шви, їх довговічність, технічно правильна герметизація грають важливу роль в споживанні енергії і герметичності конструкції.

Три шару теплого монтажу

Всім чим відрізняється теплий монтаж від звичайного це тим що шар монтажної піни захищений з двох сторін плівками пароізоляційними і гідроізоляційними. Оскільки сама монтажна піна коли волога врази втрачає свої теплоізоляційні властивості. Теплий монтаж робиться по аналогії з монтажем даху будинку де ізолятором виступає мін вата

  1. Шар внутрішньої герметизації
  2. Шар середній – монтажна піна
  3. Шар зовнішньої герметизації

Як забезпечуються високі теплоізоляційні показники:

Внутрішня герметизація – пароізоляційна стрічка, яка перешкоджає вологості зсередини будівлі в шар теплоізоляції.

Середній шар – монтажна піна, яка виступає в якості тепло- і звукоізоляції та найбільш ефективно працює коли залишається сухою.

Зовнішній шар – перешкоджає проникненню вологи ззовні, і одночасно дозволяє вивести зайву вологу зсередини.

Основні переваги теплого монтажу(при використані пароізоляційних і гідроізоляційних плівок)

  1. відсутність продування монтажного шва
  2. сутєво краща теплоізоляція всієї конструкції(від 10-до 35%)
  3. довговічність монтажного шва збільшена в декілька раз

Основні недоліки

  1. Ціна монтажу(оскільки додатково використовуються витратні матеріали)
  2. Потреба попередньої підготовки проєму під вікно
  3. Зароблення відкосів внутрішніх і зовнішніх протягом певного часу щоб плівки не нищилися під дією ультрафіолету

Висновок

Хоч теплий монтаж дорожчий звичайного він однозначно себе дуже швидко окупляє за рахунок менших тепловтрат і відповідно менших рахунків за енергоносії. І будь яке вікно особливо хорошої комплектації не доцільно монтувати без захисту від вологи монтажного шва.